Qualcomm’dan yapay zekalı amiral gemisi yonga seti!

Qualcomm, Çinli sosyal medya platformu Weibo’da yeni bir amiral gemisi işlemci duyuracağına dair resmi açıklamalarda bulundu. Son sızıntılara ve söylentilere dayanarak, yonga üreticisinin Snapdragon 8s Gen 3 modelini tanıtmasını bekliyoruz.

Snapdragon 8s Gen 3 “yakında” geliyor

Son paylaşımda Qualcomm, yeni nesil yonga setlerinde yapay zeka yeteneklerine odaklanacağını söyledi. Bu, Snapdragon 8s Gen 3 ve beklenen özellikleri hakkında daha önce ortaya çıkan iddialarla örtüşüyor.

Geçtiğimiz ay Snapdragon 8s Gen 3’ün performans raporu sızdırılmıştı. Buna göre 3.01GHz’de çalışan bir yüksek performanslı Cortex-X4 çekirdeği, ek güç için 2.61GHz’de dört Cortex-A720 çekirdeği ve 1.84GHz’de üç verimli Cortex-A520 çekirdeğine yer vermesi bekleniyor.

Bu da mobil yonga setinin sekiz çekirdekli bir tasarıma sahip olacağını ortaya koyuyor. Sızıntılar ayrıca Adreno 735 GPU ile donatılacağını söylüyor.

Bu işlemci, Qualcomm’un en güçlü Snapdragon 8 Gen 3 modeliyle birlikte yeni bir aile oluşturacak gibi duruyor. Ancak Snapdragon 8 Gen 3’ün önünü kesmemek adına bütçe dostu amiral gemisi modellere güç verebilir.

Qualcomm, yapay zekaya odaklanan ve sekiz çekirdekli yeni bir tasarıma sahip olan premium mobil platformu için çalışmalarını hızlandırdı. Tüm ayrıntıların açıklanacağı lansman etkinliğinin tarihi ise net olarak verilmedi.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni Snapdragon işlemci neler sunacak? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın. Görüşleriniz bizim için değerli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x